Poproś o darmową wycenę

Podaj wynik działania
3+3=

Zobacz nas na YouTube

Blogi firmowe

Blogi firmowe są coraz popularniejszą formą zaznaczania obecności przedsiębiorstwa, organizacji czy instytucji w ogólnodostępnej sieci informacyjnej. Ich podstawową zaleta jest łatwość modyfikacji i aktualizacji treści, dzięki zastosowaniu systemów pozwalających na zmianę zawartości witryny bez jakiejkolwiek wiedzy z zakresu tworzenia stron internetowych. W zależności od potrzeb naszych zleceniodawców możemy zrealizować blogi firmowe zarówno na bazie popularnych systemów blogowych jak Wordpress czy Joomla!, ale również w oparciu o własne systemy CMS, co nierzadko pozwala na uzyskanie bardziej oryginalnych efektów estetycznych, czy mniej skomplikowaną obsługę.

Specyficzne strony internetowe, jakimi są blogi w ogóle, czy blogi firmowe w szczególności to przede wszystkim platformy do przekazywania informacji, których podstawową cechą jest częsta zmiana zawartości, zachęcająca użytkowników do systematycznego zaglądania, podobnie jak w przypadku portali, czy gazet. Są jednak adresowane do znacznie węższej grupy odbiorców, zainteresowanych poruszaną na blogu, nierzadko specyficzną tematyką. Oznacza to, że blog powinien przyciągać nie tylko ciekawą treścią, co wymaga od jego autorów pewnych umiejętności literackich czy nawet dziennikarskich, ale również musi być bardzo dobrze zdefiniowany pod kątem tematyki, aby umożliwić wyszukiwarkom internetowym właściwe zinterpretowanie jego zawartości. To zagadnienie, czyli optymalizacja pod kątem wymogów SEO, należy do projektantów strony. Z naszej strony zawsze pamiętamy o tym, że atrakcyjność strony dla wyszukiwarek jest równie ważna jak atrakcyjność dla użytkownika.

Coraz częściej zdarza się, że blogi firmowe pełnią funkcję wizytówki firmy, strony internetowej pierwszego kontaktu z użytkownikiem. Takie zastosowanie bloga pozwala na osiągnięcie efektu dynamicznej współpracy z klientem, który przy każdym kontakcie z firmą z pośrednictwem internetu otrzymuje możliwość dowiedzenia się co nowego. Taka funkcjonalność strony wizytówkowej nie może jednak przesłonić jej najważniejszego zadania, jakim jest identyfikacja wizualna i przekazywanie podstawowych informacji o firmie czy instytucji. Dzięki doświadczeniu w realizacji blogów firmowych dla różnych przedsiębiorstw potrafimy zoptymalizować każdy blog pod kątem właściwych proporcji między informacjami przekazywanymi w sposób niezmienny, oraz tymi ulegającymi stosunkowo częstej modyfikacji. Zawsze najważniejszy jest właściwy wizerunek firmy i jasny przekaz dla użytkowników.

Bez względu na to, na jakiej bazie wykonujemy zlecony nam blog firmowy, zawsze dokładamy starań, aby stworzyć dla niego jak najpełniejszą dokumentację. Każdy klient otrzymuje, wraz z gotowym systemem, pytę CD zawierającą instrukcje instalacji, konfiguracji i użytkowania systemu. Pozwala ona na przywrócenie lub samodzielne uruchomienie strony w przypadku nieprzewidzianej awarii, a przed wszystkim ułatwia wdrożenie systemu i zawiera wiele praktycznych porad na temat prowadzenia bloga firmowego.

Klienci

Z naszych usług
skorzystali między
innymi

Mixedmedia

ul. Plac Zwycięstwa 2
90-312 Łódź

 

Paweł Pluciński
tel. 533-275-905
pawel@mixedmedia.pl

Bartłomiej Nowak
tel. 666-20-8888
biuro@mixedmedia.pl