Poproś o darmową wycenę

Podaj wynik działania
2+3=

Zobacz nas na YouTube

Portale internetowe

Portale internetowe to jeden z najbardziej popularnych rodzajów stron internetowych, przeznaczony do publikacji różnorodnych treści przeznaczonej dla szerokiego kręgu odbiorców. Śmiało można powiedzieć, że portale internetowe są odpowiednikami papierowych gazet codziennych. Mogą mieć jednak, i najczęściej mają, znacznie większe możliwości informacyjne.

Zazwyczaj portale internetowe zawierają wiele sekcji odpowiadających kolumnom gazety, poświęconych różnej tematyce i różnym formom publicystyki, a dodatkowo stanowią najczęściej tak zwany punkt wejścia do internetu, co oznacza, że znaczna część użytkowników ustawia stronę swojego ulubionego portalu jako stronę startową przeglądarki, od której codziennie rozpoczynają surfowanie po sieci. Dzieje się tak dlatego, że portale zwierają zwykle bardzo wiele odnośników do różnych interesujących miejsc w sieci, skatalogowanych i pogrupowanych wedle różnych kryteriów, ale zawsze uwzględniających potrzeby typowego użytkownika.

Przystępując do realizacji portalu internetowego zawsze rozpoczynamy od analizy możliwych do wykorzystania w nim zasobów sieci, tak, aby maksymalnie rozszerzyć grono zainteresowanych internautów. Równie ważna jest identyfikacja wzrokowa i spełnienie wymogów web usability. Ponieważ portal z założenia zawierać będzie bardzo zróżnicowaną tematykę, mniej ważne jest SEO, istotne dla wyszukiwarek internetowych, ale nie znaczy to, że traktujemy ten aspekt projektu po macoszemu. Zawsze kładziemy nacisk na jakość kodu w naszych projektach i dbamy o to, aby strona nie tylko była poprawnie wyświetlana, ale również dobrze interpretowana przez wyszukiwarki.

Pomimo wstępnego założenia towarzyszącego tworzeniu portalu, czyli maksymalnego rozszerzenia zakresu obejmowanych tematów, nie ma fizycznej możliwości zamieszczenia odnośników do wszystkich rodzajów treści. Jest to nie tyle ograniczenie techniczne, ile marketingowe. Każdy przekaz internetowy musi być adresowany do odbiorców, których może zainteresować i przekazywać treść w sposób zrozumiały. Zanim rozpoczniemy projektowanie portalu musimy w porozumieniu ze zleceniodawcą starannie zoptymalizować jego treść, pamiętając o tym, że nadmiar informacji jest równie szkodliwy, jak ich brak.
W trakcie tworzenia portalu zawsze uwzględniamy aktualne trendy w sieci, dotyczące zarówno oferowanych usług, jak i sposobu ich poszukiwania przez internautów. Internet jest zjawiskiem bardzo dynamicznym, w którym uwaga użytkowników może szybko przenieść się na zupełnie nowe miejsce w sieci, natomiast bardzo interesujące od strony merytorycznej projekty przez dłuższy czas nie znajdują zainteresowania. Uważnie analizujemy dlaczego tak się dzieje i staramy się dostosować tworzone portale do aktualnych trendów, nie zapominając o tym, że za kilka miesięcy może pojawić się potrzeba wprowadzenia zmian. Stąd elastyczność tworzonych przez nas systemów, pozwalająca na szybkie dodawanie nowych opcji czy funkcjonalności.

Tworzone portale opieramy na sprawdzonych systemach CMS, pozwalających właścicielowi serwisu na szybką i łatwą modyfikacje treści przez wielu autorów i redaktorów równocześnie, przy zachowaniu zasad hierarchii. Dołączona do wykonanej na zlecenie witryny pyta CD zawierająca kurs obsługi systemu pozwala na bezproblemowe wdrożenie go do codziennego użytkowania.

Klienci

Z naszych usług
skorzystali między
innymi

Mixedmedia

ul. Plac Zwycięstwa 2
90-312 Łódź

 

Paweł Pluciński
tel. 533-275-905
pawel@mixedmedia.pl

al. Grunwaldzka 472 (Olivia Gate)
80-309 Gdańsk

Bartłomiej Nowak
tel. 666-20-8888
biuro@mixedmedia.pl