Poproś o darmową wycenę

Podaj wynik działania
2+3=

Zobacz nas na YouTube

Sklepy internetowe

Handel internetowy należy do najszybciej rozwijających się gałęzi wykorzystania sieci. Głównym powodem jest bardzo łatwy dostęp do towarów i usług, znacznie prostszy i szybszy, niż podczas zakupów tradycyjnych. W wielu branżach sprzedaż internetowa jest podstawowym, jeśli nie jedynym kanałem dystrybucji, decydującym o powodzeniu przedsięwzięcia biznesowego.

Tworzenie sklepów internetowych jest dla nas zawsze interesującym wyzwaniem. Przede wszystkim dlatego, że uruchomienie dobrego, ciekawego, a przede wszystkim funkcjonalnego sklepu nie jest zadaniem łatwym. Wymaga sporej wiedzy i jeszcze większego doświadczenia, pozwalających na wykonanie aplikacji prostej w obsłudze dla sprzedawcy, przyjaznej dla klienta, a przede wszystkim wydajnej i bezpiecznej.

Projektując sklep internetowy zazwyczaj wykorzystujemy jako podstawę jeden z popularnych systemów e-commerce, takich jak VirtueMart, PrestaShop czy ZenCart. Oparcie struktury sklepu na jednym z gotowych rozwiązań przede wszystkim przyśpiesza jego wdrożenie, nawet jeśli wymagania zleceniodawcy wymagają od nas dużych modyfikacji funkcjonalności i znaczącej ingerencji w kod źródłowy.

Jednym z ważniejszych zadań projektowych jest nadanie sklepowi odpowiedniej szaty graficznej. Możemy zrealizować to na dwa sposoby: poprzez zaprojektowanie i zastosowanie całkowicie oryginalnego layoutu strony, albo z wykorzystaniem tak zwanej skórki, czyli jednego z szablonów przygotowanych przez zespół pracujący nad rozwojem danego systemu. Zwykle zalecamy to pierwsze rozwiązanie, gdyż tylko ono gwarantuje niepowtarzalność graficzną realizowanego sklepu.

Bardzo dużym uznaniem internautów cieszą się stosowane w internetowych sklepach zróżnicowane kanały płatności, pozwalające na swobodny wybór sposobu zapłaty za zakupiony towar czy zamówioną usługę za pośrednictwem najbardziej dogodnej formy. Sklep internetowy musi obsługiwać najważniejsze systemy kart płatniczych, ale również umożliwiać skorzystanie z systemów typu PayPal czy mikropłatności za pośrednictwem SMS. Naszym zadaniem jest skuteczne i bezpieczne wdrożenie wszystkich wymaganych przez właściciela sklepu rodzajów płatności.

Struktura projektowanego sklepu zawsze oparta jest na systemie CMS, pozwalającym na łatwe zarządzanie towarami, zamówieniami, klientami czy płatnościami. Zawsze pamiętamy o tym, że prostota użytkowania stoi w sprzeczności z liczbą możliwości. Przykładamy dużą uwagę do optymalizacji systemu, zarówno od strony zaplecza, czyli administrowania sklepem, jak i od strony klienta, czyli użytkownika otwierającego stronę sklepu w swojej przeglądarce internetowej. W sytuacji, kiedy trzeba dokonać wyboru, zawsze stajemy po stronie klienta, gdyż to od jego zadowolenia zależy komercyjne powodzenie przedsięwzięcia, a nie od wygody administratora, a tym bardziej webmastera.

Tworzone przez nas sklepy pozwalają na integrację nie tylko z popularnymi systemami płatności, ale również z systemami magazynowymi i księgowymi, pozwalając na efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem działającym w wielu branżach i na różnych platformach.

Do każdego zrealizowane przez naszą firmę sklepu internetowego klienci otrzmują płytę CD z kursem umożliwiającym poznanie wszystkich funkcji danego sklepu internetowego - tak aby zarządzanie sklepem stało się czynnością prostą i przyjemną.

Klienci

Z naszych usług
skorzystali między
innymi

Mixedmedia

ul. Plac Zwycięstwa 2
90-312 Łódź

 

Paweł Pluciński
tel. 533-275-905
pawel@mixedmedia.pl

Bartłomiej Nowak
tel. 666-20-8888
biuro@mixedmedia.pl