Drupal - system CMS - strony internetowe

System CMS do budowy stron www i portali internetowych.

Internet, pomyślany jako system wymiany informacji przy wykorzystaniu sieci komputerowej stał w miarę rozwoju największym magazynem wiedzy, przewyższającym ilością zgromadzonych informacji tradycyjne rodzaje zasobów, takich jak np. biblioteki. Jest sprawą oczywistą, że niezbędne są technologie, umożliwiające uporządkowanie treści oraz umożliwienie jej sklasyfikowania i wyszukania. W naszej ofercie znaleźć można kilka rozwiązań, zarówno autorskich, jaki opartych na otwartym oprogramowaniu.

Strona DrupalJednym za sposobów wykonania strony internetowej, adresowanych do osób i instytucji publikujących w sieci swoje informacje jest system Drupal, umożliwiający pełną kontrolę nad zamieszczanymi w internecie treściami. Jest to bardzo uniwersalne środowisko tworzenia stron internetowych o bardzo różnorodnym przeznaczeniu, takich jak galerie, blogi, portale informacyjne a nawet sklepy internetowe. Drupal pomyślany jest jako system modułowy, umożliwiający wykorzystanie tylko tych elementów struktury, które potrzebne są w konkretnej realizacji zaplanowanej przez użytkownika. Zmianę i aktualizację treści na opublikowanej stronie umożliwia CMS, czyli system zarządzania treścią (Content Management System), pozwalający na niemal nieograniczona zmianę zawartości witryny za pośrednictwem przeglądarki i specjalnej strony internetowej zwanej panelem administracyjnym, do której dostęp mają tylko użytkownicy posiadający odpowiednie uprawnienia.

Idealny dla przedsiębiorstw
Drupal pozwala na nadawanie różnych poziomów uprawnień użytkownikom, od najwyższego, dla administratora, pozwalającego na dokonywania wszystkich możliwych zmian aż po najniższy, pozwalający na dodawanie produktów, tekstów, zdjęć lub komentarzy, nawet bez możliwości ich publikacji. Takie rozwiązanie sprawia, że Drupal jest bardzo dobrą platformą do tworzenia internetowych systemów dla przedsiębiorstw komercyjnych służących jako system gromadzenia i wymiany wewnętrznych informacji, dostępnych dla upoważnionych pracowników z każdego miejsca w internecie.
Łatwe wyszukiwanie
Cechą wyróżniającą Drupala spośród innych systemów CMS jest zastosowanie taksonomii w klasyfikacji treści witryny, bardzo usprawniającą wyszukiwanie powiązanych ze sobą informacji w dostępnych zasobach. Duży potencjał systemu Drupal nie determinuje jego stosowania do złożonych systemów. Struktura modułowa, pozwalająca na łatwe dodawanie lub odejmowanie funkcjonalności umożliwia wykorzystanie Drupala również do tworzenia prostych stron informacyjnych, wizytówek, a nawet blogów. Zastosowanie Drupala w realizacji zamówionych projektów pozwala nam znacząco obniżyć cenę usługi i skrócić czas jej realizacji.
Otwarty kod
Najważniejszą zaletą systemu jest otwarta architektura i licencja pozwalająca na dowolna ingerencję w kod oprogramowania. Dzięki temu nad rozwojem Drupala pracuje szerokie grono programistów zaangażowanych w systematyczny rozwój projektu, lub rozbudowujących go o nowe funkcjonalności dostosowane do indywidualnych potrzeb. I co najważniejsze: Drupal jest systemem darmowym, z którego korzystać może każdy, zarówno do tworzenia stron internetowych na własne potrzeby, jak i do zastosowań komercyjnych. Posiada otwarty kod, korzystający z powszechnie narzędzi stosowanych narzędzi, takich jak PHP, MySQL oraz PostgreSQL, a zarazem wspierający ich rozwój.