Integracja wysyłki z kurierami

Sklep internetowy poza samą sprzedażą, musi zadbać również o właściwe dostarczenie zakupów do klienta. Niezbędna staje się integracja wysyłki z kurierami. W klasycznym przypadku, zlecenie wysyłki opiera się o kontakt telefoniczny z kurierem, a następnie zlecenie odbioru i nadanie przesyłki, bądź wypełnienie formularzy na stronie przewoźnika, czy im podobne działania. Jeżeli jednak pragniemy ułatwić sobie pracę, a przy okazji przyspieszyć wszelkie formalności związane z wysyłką. Warto pomyśleć o integracji zamówienia z wysyłką, czyli natychmiastową wymianę danych pomiędzy formularzem zamówienia i nadaniem bezpośrednio u firmy przewozowej.

Taka forma działania pozwala za kilkoma kliknięciami doprowadzić proces sprzedaży i wysyłki do końca. Jest to rewelacyjny sposób na kompleksową obsługę zamówienia, oszczędność czasu i pieniędzy, oraz uniknięcie nieporozumień związanych z nieprawidłowością danych do wysyłki.

Klient sprawdza je sam i akceptuje. Taka forma to doskonałe połączenie rynku e-commerce z usługami kurierskimi. Jest ułatwieniem pracy obu sektorów, a najczęściej niemal nic nie kosztuje.

 • Aktywne Płatności – WooCommerce – opcja płatności połączona z integracją z wysyłką to rewelacyjne rozwiązanie dla każdego sklepu opartego na WooCommerce.
 • DHL – WooCommerce – wtyczka zapewniająca szybkie i wygodne nadawanie przesyłek poprzez DHL, a wszystko to bezpośrednio z panelu WooCommerce.
 • DPD WooCommerce zapewnia doskonałą integrację z systemem nadawania przesyłek za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD.
 • Drukowanie Zamówień i Etykiet Adresowych – WooCommerce – to wtyczka usprawniająca przygotowanie zamówień i etykiet adresowych.
 • eNadawca Poczta Polska – WooCommerce to wtyczka łącząca sklep internetowy WooCommerce z wysyłką za pośrednictwem Poczty Polskiej.
 • Flexible Shipping Lokalizacje – WooCommerce – zapewnia możliwość tworzenia reguł opartych na lokalizacjach, pomaga różnicować koszty wysyłki w zależności od określonej grupy, województwa czy kraju adresata.
 • Flexible Shipping PRO – WooCommerce – bardziej zaawansowana wersja, dzięki której określisz wycenę wysyłki na podstawie kwoty zamówienia, wagi czy liczby produktów.
 • Furgonetka – WooCommerce – wtyczka łącząca zamówienia z wysyłką za pośrednictwem brokera Furgonetka, oferującego całą gamę różnych firm kurierskich do wyboru dla Twoich klientów.
 • InPost WooCommerce – Paczkomaty, Listy, Kurier – łatwa integracja z obsługą InPost – tworzenie paczek, generowanie etykiet i śledzenie drogi paczki.
 • Paczka w Ruchu – WooCommerce – wtyczka łącząca zamówienia z wysyłką za pośrednictwem Paczki w Ruchu – odbiór w punktach/kioskach.
 • UPS WooCommerce – wtyczka dla wysyłek przekazywanych za pośrednictwem UPS – automatyczne wyliczanie kosztów wysyłki.