Sklep internetowy Drupal Commerce
powstawał jako skomplikowany i wielofunkcyjny CMS. Tylko kwestią czasu było, aż ktoś wpadnie na pomysł wykonania nakładek sklepowych na ten doskonale zaprojektowany i uniwersalny skrypt. Drupal przystosowany do potrzeb sprzedawców internetowych to Drupal Commerce – jedna z najbardziej praktycznych maszyn do sprzedaży w sieci.
Podstawowe założenia Drupala były proste i jasne – miał to być skrypt pozwalający tworzyć wielopoziomowe, złożone serwisy, znacznie bogatsze i znacznie bardziej skomplikowane niż strony na WordPress. Stworzono więc wydajny silnik i dodano funkcje, które ułatwiają zarządzanie wieloma rodzajami treści i interakcji po stronie użytkowników. Zamiana tego oprogramowania w sklep była już dość prosta.
Dziś Drupal Commerce nie jest może najpopularniejszym systemem, ale ma swoich zaangażowanych zwolenników. Ograniczona popularność w połączeniu z naprawdę dobrym zapleczem aktualizacji sprawiają, że jest to jeden z najbezpieczniejszych skryptów sklepowych. Dzięki wielkim możliwościom silnika skryptu Drupal Commerce świetnie radzi sobie ze sklepami z wielotysięcznym asortymentem. Zaawansowane ustawienia i możliwość rozbudowania funkcjonalności dzięki tysiącom wtyczek pozwalają zmodyfikować platformę niemal w dowolny sposób. Dotyczy to także wyglądu.
Drupal Commerce dzięki wielu gotowym szablonom graficznym i możliwości wgrania własnego tematu, daje możliwość budowy naprawdę genialnie wyglądającego sklepu. Od zaplecza natomiast obsługa jest intuicyjna i prostsza niż w wielu systemach dających podobne możliwości. Dzięki zaawansowanym funkcjom wsparcia sprzedaży można łatwo tworzyć akcje promocyjne. Obejmować opieką porzucone koszyki, proponować klientom indywidualnie dobrane produkty i zapewniać kompleksową opieką na każdym etapie zamówienia.
Drupal ma jednak swoją specyfikę pracy i dla osób przyzwyczajonych do innych systemów sklepowych. Pierwsze godziny pracy mogą oznaczać głównie poznawanie specyficznego układu zaplecza i kilku narzędzi, które ma wbudowane jedynie Drupal. Z tego też powodu wdrożenie systemu dla laika jest zadaniem bardzo trudnym i ryzykownym, ponieważ w złożonym systemie nie wszystkie błędy konfiguracji udaje się od razu wychwycić.
Drupal ma dość duże zapotrzebowanie na moc obliczeniową, ale i tak można go z powodzeniem uruchomić na serwerze słabszym niż wymagany przez większość skryptów sklepowych. Istnieje też wiele narzędzi pozwalających zwiększać wydajność skryptu, co w konsekwencji przekłada się na mniejsze koszty utrzymania. System ten jest więc chętnie wykorzystywany przez sprzedawców mających ograniczony budżet, ale za to wielkie ambicje. Łatwo jest go przeskalować dla potrzeb dowolnego biznesu, można też przygotować sklep do rozbudowy już na etapie tworzenia, oszczędzając sobie nerwów na późniejszym etapie prac. Warunek jest tylko jeden: dobry projekt funkcjonalny, odpowiedni serwer i specjalista, który potrafi wdrożyć Drupal Commerce, mający świadomość specyfiki tego systemu.
Sklepy internetowe Rzeszów – tworzenie sklepów internetowych | Sklepy internetowe Opole – tworzenie sklepów internetowych | Sklepy internetowe Wrocław – tworzenie sklepów internetowych | Sklepy internetowe Katowice – tworzenie sklepów internetowych | Sklepy internetowe Szczecin – tworzenie sklepów internetowych | Sklepy internetowe Warszawa – tworzenie sklepów internetowych | Sklepy internetowe Włocławek – tworzenie sklepów internetowych | Sklepy internetowe Elbląg – tworzenie sklepów internetowych | Sklepy internetowe Kołobrzeg – tworzenie sklepów internetowych