Sklep internetowy Zen Cart

Internetowy handel systematycznie zwiększa swój udział w całości obrotu towarowego. Wpływ na to ma rosnąca liczba użytkowników internetu, ale również rozszerzająca się oferta produktów, które można kupić za pośrednictwem kilku kliknięć myszką. W praktyce niemal każdy towar czy usługę można zamówić przez internet, a rozwój tej gałęzi handlu umożliwiają między innymi nowoczesne narzędzia i platformy programistyczne.

ZenCart – sklep internetowy dla każdego

Sklep Zen CartNasza firma oferuje rozwiązania oparte na sprawdzonych rozwiązaniach technicznych, wśród których jest ZenCart – wyspecjalizowane oprogramowanie do tworzenia sklepów internetowych. ZenCart bazuje na języku PHP oraz MySQL, dzięki czemu może być zainstalowany na każdym serwerze stron internetowych obsługującym nowe wersje tych standardów. Jest projektem wielojęzycznym, w którym przystosowanie do języka polskiego, waluty i systemu identyfikacji podatkowej wymaga instalacji dodatkowych modułów. W zamian za to otrzymujecie Państwo sklep przystosowany do sprzedaży niemal wszystkich rodzajów produktów, rodzajów dostawy i wielu systemów płatności, przyjazny i bezpieczny dla użytkowników oraz klientów.

Indywidualne szaty graficzne dopasowane do potrzeb Klienta

System ZenCart korzysta z szablonów graficznych definiujących wygląd strony sklepu. Korzystając z tego możemy szybko dostosować estetykę do stosowanego przez klientów systemu identyfikacji wizualnej lub wykonać kompletną i indywidualną szatę graficzną, dopasowaną do rodzaju sprzedawanego asortymentu, lub zupełnie awangardową, wyróżniającą się na tle konkurencji, zgodnie z założeniami strategii marketingowej. Pełna zgodność kodu szablonu ze standardem XHTML gwarantuje poprawne indeksowanie stron sklepu przez wszystkie wyszukiwarki internetowe.

Sklep Zen CartMożliwość rozbudowy strony

Sklepy internetowe oparte na systemie ZenCart pozwalają na niemal nieograniczone dostosowywanie do aktualnych potrzeb właściciela. Ilość oferowanych towarów i kategorii, w których są one systematyzowane nie ma żadnych limitów – jedynym ograniczeniem jest tutaj funkcjonalność sklepu i jego przyjazność dla klientów. Można zdefiniować obsługę wielu różnych rodzajów klientów, korzystających ze specjalnych zniżek lub promocji. Podobnie z rodzajami płatności, które w podstawowej wersji modułu odpowiedzialnego za tę funkcję posiadają zdefiniowane kilka najpopularniejszych rodzajów, ale można dowolnie dodawać również kolejne.

ZenCart pozwala na wykorzystanie możliwości rozbudowy do postaci miniportalu, dzięki możliwości dołączania nieograniczonej liczby podstron, banerów reklamowych, definiowania biuletynów informacyjnych a nawet integracji z forum. Daje to możliwość stworzenia platformy marketingowej służącej budowaniu marki sklepu i tworzeniu lojalności klientów.

Jeżeli klient planuje równoległą sprzedaż klientom detalicznym i hurtowym w ramach tego samego sklepu, możemy przystosować system do stosowania dwóch rodzajów cen w zależności od statusu zalogowanego klienta, oraz zróżnicowanie wysokości rabatów i zniżek w zależności od wielkości zakupów.