Tworzenie stron internetowych Pruszcz Gdańsk

Jeden punkt wyjścia, tysiące możliwości rozwoju

Czy zastanawiałeś się, co łączy praktycznie wszystkie najnowocześniejsze strony internetowe? Co decyduje o tym, że wypierają one klasyczne serwisy i lepiej od nich przyciągają uwagę? Dlaczego te nowsze strony lepiej zarabiają, skuteczniej sprzedają, a przy okazji wymagają mniejszych zasobów? Rozwiązaniem jest CMS – technologia, która pozwala na podstawie jednego skomplikowanego kodu rozwinąć tysiące całkowicie odmiennych stron internetowych.

CMS? Zawsze!

W przytłaczającej większości przypadków proponujemy naszym klientom skuteczne strony www tworzone na podstawie gotowych systemów CMS, takich jak Drupal, WordPress czy Joomla! Moglibyśmy pisać własne CMS-y i do bardzo specjalistycznych stron to robimy, ale zwykle nie ma potrzeby wynajdywania koła od nowa. Gotowy CMS można przyciąć lub rozbudować w zależności od indywidualnych potrzeb, można mu nadać praktycznie dowolny wygląd, bez obaw o to, czy będzie działała wersja responsywna i czy wszystkie aplikacje webowe zadziałają prawidłowo. CMS zapewnia lekkość działania, maksymalne bezpieczeństwo i olbrzymią elastyczność, ale to nie wszystko.

Naszym klientom z Pruszcza Gdańskiego i okolic zawsze mówimy, że CMS to inwestycja w przyszłość. Taką stronę bardzo łatwo się aktualizuje, błyskawicznie wprowadza się na niej zmiany, a kiedy po paru latach pojawi się chęć zmiany wyglądu, to można to zrobić bez obaw o wszystkie inne funkcje serwisu. CMS pozwala samodzielnie zarządzać gotową stroną, a w przyszłości pozwoli też dowolnie ją modyfikować w zakresie funkcjonalnym. Jeśli więc mowa o tak pojmowanej nowoczesności, to żaden ze starych systemów nie może wchodzić w grę.

CMS CMS-owi jednak nierówny. Trzeba sporej wiedzy choćby już tylko po to, żeby spośród wszystkich dostępnych systemów wybrać ten, który najlepiej sprawdzi się w przypadku konkretnego serwisu.

Strona, która pozwoli rozwijać biznes

Zastosowanie CMS-ów ma tę ważną zaletę, że do nich stworzono już tysiące wtyczek, które po drobnych modyfikacjach będą świetnie wzbogacały funkcjonalność witryny. Dzięki temu nie trzeba płacić programiście, żeby na przykład napisał skrypt obsługujący płatności, albo żeby zakodował bezpieczny formularz kontaktowy czy powiązał stronę z serwisami analityki internetowej. To wszystko i większość innych problemów można z powodzeniem rozwiązać, stosując wtyczki do popularnych CMS-ów.

Cała sztuka polega na tym, by wybrać stabilne i skuteczne wtyczki, które nie przeciążą serwera, a następnie dopasować je do oczekiwań konkretnego klienta. To jednak zdecydowanie prostsza i szybsza droga niż pisanie skomplikowanych funkcji od zera. A ponieważ jest prościej, to jest też dużo taniej. I to widać! Strony internetowe tworzone w CMS-ach są zdecydowanie tańsze, niż gdyby programista miał pisać całe oskryptowanie od początku. Uwolnione w ten sposób środki można przeznaczyć na reklamę w sieci albo rozbudowę asortymentu własnego sklepu. Możliwości jest mnóstwo, a wszystko to dzięki temu, że CMS ułatwia tworzenie strony internetowej bez względu na stopień jej złożoności.

My zbudujemy dla ciebie stronę, a ty prawdopodobnie bez żadnego problemu dasz sobie radę z codzienną jej obsługą. Jeśli masz wątpliwości, to przekażemy ci filmy instruktażowe, które będą ci pomocne. Dzięki temu zapłacisz za stronę raz i nie będziesz musiał szukać portfela za każdym razem, gdy pomyślisz o aktualizacji. To się opłaca.

Klient to już zna

Wiele stron korzystających z CMS-ów wykorzystuje też te same wtyczki na przykład do obsługi formularz kontaktowego albo płatności. Czy to jest problem? Nie w dzisiejszych czasach. Często nawet mówi się, że to spora zaleta. Dzięki pewnej schematyczności funkcjonalnej, klienci łatwiej odnajdują się na kolejnej stronie. Nie ma znaczenia, jak będzie wyglądała, jeśli formularz kontaktowy będzie miał podobny wzór, a proces zakupowy będzie przebiegał podobnie. Na takiej stronie użytkownik poczuje się pewnie. Wystarczy więc tylko go przyciągnąć i nie dać powodu do opuszczenia serwisu.

To oczywiście duże uproszczenie. My naszym klientom zawsze prezentujemy niepowtarzalne projekty graficzne, a układy serwisów przygotowujemy indywidualnie, więc nie może być mowy o wielkich schematach. Korzystamy jednak z doświadczeń, które już zebraliśmy – potrafimy przewidywać zachowania klientów i umiemy na nie wpływać. Korzystamy ze znanych CMS-ów, bo tak jest łatwiej naszym klientom, ale zawsze dbamy też o to, żeby użytkownicy stron poczuli się wyjątkowo. Nie dopuszczamy do tego, żeby strony były powtarzalne, a jeśli przewidywalne, to tylko w takim stopniu, by pomogło to internautom się na nich odnaleźć. Jeśli nie wierzysz, że to możliwe, zajrzyj do naszego biura – pokażemy ci, jak to działa i dlaczego nie zawsze pisanie wszystkiego od zera jest najlepszym rozwiązaniem.

Przede wszystkim jednak pamiętaj – w tworzeniu stron internetowych nie chodzi o unikalność. Chodzi o maksymalną skuteczność, a nasi webmasterzy doskonale wiedzą, jak można ją zapewnić.