Tworzenie stron internetowych Rumia

Nie wystarczy tylko być

W Rumi działa kilka agencji zajmujących się tworzeniem stron internetowych. Cały czas jednak w większości posługują się one hasłem sprzed lat, w myśl którego strona internetowa zapewnia widoczność w internecie. My naszym klientom z Rumi zawsze zwracamy uwagę na to, że dziś to już nie wystarcza. Nie każda obecność jest dobra, a często z takim podejściem okazuje się, że mimo zbudowania strony www, skuteczność promocji firmy się nie zwiększyła.

Odpowiedz na popularność konkurencji

Dziś wizytówki internetowe to już przeszłość. W zdecydowanej większości przypadków informacje kontaktowe i podstawowa oferta to za mało, żeby zainteresować klienta. Dziś strona internetowa nie ma być sposobem na pokazanie swojej obecności, tylko raczej skutecznym narzędziem komunikacji. Nie wystarczy powiedzieć, że ma się firmę. Trzeba od razu dodać, dlaczego jest ona lepsza od pozostałych z branży. I temu właśnie służy strona internetowa. Nie ma być tylko internetowym szyldem, tylko zbiorem wszystkich informacji, które mogą się przydać klientowi dokonującemu świadomego wyboru.

Jeśli wszyscy wokół mają już dobre strony, to nie możesz ograniczać się do założenia przeciętnej. Widoczność w sieci zależy od wielu rzeczy, ale jedna z podstawowych zasad mówi, że im mniej mówisz o sobie, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że klienci dotrą do twojego serwisu. Dlatego każda nowoczesna strona internetowa musi być zaprojektowana tak, żeby faktycznie miała szanse dotrzeć do odbiorców.

To już nie tylko prezentacja

Dawniej można było sobie myśleć, że strona internetowa to wszystko, czego firma z Rumi potrzebuje. Dziś jednak byłoby to poważnym niedomówieniem. Strona internetowa to warunek konieczny do zdobycia większego uznania, ale musi być skonstruowana tak, żeby lepiej współgrać z wyszukiwarkami, żeby dobrze działać i na tradycyjnych komputerach, i na smartfonach (to tzw. responsywność stron internetowych), musi też dawać klientom i możliwość kontaktu, i zdobycia bezpośrednio informacji o firmie. Tu już nie wystarcza znajomość HTML-a czy popularnego systemu CMS. Tu trzeba otwartego umysłu i olbrzymiej kreatywności, żeby nawet stosunkowo proste strony internetowe przygotować do dalszej rozbudowy i zoptymalizować w taki sposób, żeby mogły one konkurować z bardziej rozbudowanymi serwisami.

To daje się zrobić, ale potrzeba sporego doświadczenia. Od lat tworzymy serwisy internetowe dla klientów z całej Polski, a o Rumi na początku tekstu wspominamy celowo. Od pewnego czasu mamy też biuro w Trójmieście i jeśli zależy ci na tym, żeby porozmawiać ze specjalistą o swoich potrzebach i oczekiwaniach, to jesteśmy do twojej dyspozycji. Możemy stworzyć ci stronę, która będzie estetyczna, skuteczna i niezawodna – powiedz tylko, czego potrzebujesz.

Nie zamykaj się na przyszłość

Każdą stronę internetową przygotowujemy tak, żeby w razie potrzeby można ją było łatwo zaktualizować, usprawnić lub rozbudować. Nowoczesne strony www mają budowę modułową: do podstawowej funkcjonalności dokłada się różne „programy” realizujące konkretne zadania. Te aplikacje w formie gotowych i personalizowanych wtyczek lub dodatków pisanych specjalnie dla jednego odbiorcy pozwalają zamienić zwyczajną stronę internetową w narzędzie o wielu funkcjach. To ważne, ponieważ dawniej zamiast aktualizacji strony, trzeba było pisać ją od nowa. Nasze rozwiązania są zdecydowanie bardziej elastyczne i jeśli będziesz chciał, to oczywiście zawsze możesz zmienić stronę na zupełnie nową, ale od strony technicznej nie będzie to konieczne przez ładnych parę lat – wszystko zostanie zaprogramowane w taki sposób, żeby ewentualne łatki czy aktualizacje można było wdrożyć bez utraty funkcjonalności witryny.

Pamiętaj, że koszt tworzenia nowoczesnego serwisu tak naprawdę rozłoży się na kilka lat. Po pewnym czasie będzie można na przykład zintegrować stronę z systemem magazynowym, będzie można dodać do niej sklep, komunikator, będzie można przebudować wewnętrzną strukturę albo dodać praktycznie dowolne elementy wizualne. Korzystając ze standardowych, najprostszych rozwiązań, zbudować można jedynie witrynę tymczasową. Żeby jednak napisać stronę, która sprzedaje, promuje i buduje renomę marki, trzeba czegoś więcej niż standardowe rozwiązania.

To, czego nie widać

To, co widać na stronie www, to tylko niewielki ułamek całości. Za sprawne funkcjonowanie wszystkich elementów, odpowiada bardzo skomplikowany kod. To jego przygotowanie pochłania lwią część czasu poświęconego na tworzenie stron internetowych. Zapamiętaj więc, że jeśli ktoś oferuje ci stronę w 24 godziny, to najpewniej poza wyglądem, nie ma do zaoferowania nic więcej. Dziś ta strategia ma same minusy. Począwszy od narastających lawinowo kosztów, po nieoptymalne wykorzystanie zasobów sieciowych i ograniczoną funkcjonalność. Taką stroną nie zbudujesz dobrej opinii. Choć nikt nie musi tego wiedzieć, klienci będą oceniali twoją stronę przez pryzmat tego, czego nie widać, ale co pozwala im wygodnie korzystać z serwisu www twojej firmy. Decyzja należy do ciebie: tanio, ale na chwilę, czy drożej, ale na lata?