Tworzenie stron internetowych Sopot

Od projektu po aktualizacje – droga do własnej strony internetowej

Nowoczesna strona internetowa, w przeciwieństwie do witryny sprzed lat, nie może być statyczna. Skończyły się czasy prostych wizytówek – dziś trzeba odpowiedzieć na zdecydowanie inne potrzeby użytkowników, a do tego potrzeba dużo doskonalszych narzędzi. Zmienił się więc również sam proces projektowania i wykonywania stron. Oto kilka rzeczy, z których musisz zdać sobie sprawę, jeśli jesteś przedsiębiorcą z Sopotu i chcesz zbudować nową stronę www dla Twojej firmy.

Wszystko zaczyna się od koncepcji

Strony internetowe tworzy się z myślą o realizacji konkretnych zadań: od witryn informacyjnych, przez nowoczesne serwisy promocyjne, po złożone systemu z obsługą rezerwacji, zamówień czy zleceń. Na początku więc trzeba dopracować koncepcję funkcjonalności. I już na tym etapie dobrze byłoby konsultować się z przyszłym wykonawcą strony, które będzie na bieżąco proponować techniczne rozwiązania konkretnych problemów. Najłatwiej będzie zrobić to na osobistym spotkaniu. Jeśli masz firmę w Sopocie, to zapraszamy cię do naszego biura, gdzie przedyskutujemy twój projekt i znajdziemy od razu sensowne rozwiązania dla twojej witryny www.

Kilka projektów jednocześnie

Kolejna zmiana, jaka dokonała się na przestrzeni lat, do podejście do projektowania. Dawniej wystarczało mieć jeden szablon graficzny. Dziś już nie, a to choćby ze względu na responsywność, czyli przystosowanie strony do urządzeń mobilnych. To oczywiste, że trzeba też w tym przypadku wprowadzić pewne zmiany w wyglądzie serwisu. Opracowanie projektu nie sprowadza się więc już tylko do oceny tego, jak spiszą się konkretne aplikacje czy formularze, ale trzeba też równolegle pracować na wersjami graficznymi stworzonymi z myślą o urządzeniach o takiej czy innej rozdzielczości.

Problem? Lekko wyższe koszty. Korzyści? Możliwość przechwycenia sporej części ruchu generowanego ze smartfonów, które już dziś wielu osobom w całkiem sporym zakresie zastępują tradycyjne komputery. Czy można z responsywności zrezygnować? Można. Czy należy? Poza pewnymi bardzo szczególnymi przypadkami nie, nie należy z niej rezygnować. Trzeba jednak pamiętać, że pisanie nowoczesnych responsywnych stron internetowych, które będą na siebie zarabiały, to spore wyzwanie i w praktyce tylko najlepsi webmasterzy dobrze się z tego zadania wywiązują.

Problemy tworzenia

Dawniej przy odrobinie samozaparcia można było napisać stronę internetową od zera samodzielnie. Dziś, mimo dostępności różnych wstępnie gotowych rozwiązań jest to dużo trudniejsze. Możesz sam stworzyć stronę, która będzie estetyczna, często też będzie realizowała większość zadań, ale i tak pojawią się problemy: brak optymalizacji dla smartfonów, kompletne nieprzygotowanie strony do współpracy z wyszukiwarkami internetowymi, zastosowanie rozwiązań, które będą zbyt zasobożerne i będą wymagały lepszego serwera czy hostingu, a wreszcie trzeba też pamiętać o aktualizacjach.

Im bardziej skomplikowana jest strona internetowa, tym większe prawdopodobieństwo, że w dość krótkim czasie będzie wymagała aktualizacji technicznych. Przeprowadza się je głównie w trosce o bezpieczeństwo, ale to również doskonała okazja do poprawienia usterek, uzupełnienia treści lub zmodyfikowania działanie serwisu tak, żeby jeszcze lepiej odpowiadał oczekiwaniom użytkowników. Czy zatem warto próbować samodzielnej budowy stron www? Nie, lepiej to zlecić. Nawet jeśli sam zbudujesz stronę, to później prawie na pewno zabraknie ci czasu, żeby się nią na bieżąco zajmować. Powierz to nam, a my zadbamy o to, żeby serwis działał cały czas, zawsze był aktualny i żeby niepotrzebnie nie zużywał zasobów serwera. Dzięki temu oszczędzisz i czas, i pieniądze, a co najważniejsze – również nerwy.

Chodzi o skuteczność

Cały proces projektowania i wykonywania oraz aktualizacji stron podporządkowany jest zwiększeniu ich skuteczności. Dzięki dobrej stronie internetowej zdobędziesz nowych klientów, ale kiepska nie tylko nie pozwoli do nich dotrzeć, tylko często wręcz ich odstraszy. Możesz zatem stracić podwójnie – to się nigdy nie opłaca. A przy tak złożonych projektach, jakimi są nowoczesne strony internetowe, duże problemy mogą wynikać nawet z pozornie bardzo drobnego przeoczenia. Niewiele trzeba, żeby się pogrążyć.

Daj się zaskoczyć. Możemy przygotować dla ciebie w krótkim czasie serwis internetowy, który pozwoli ci zwiększyć skuteczność działań promocyjnych w internecie. Strona internetowa będzie niczym twój najlepszy pracownik: pracuje całą dobę, również w święta, nie domaga się podwyżek, nie idzie na L4, nigdy nie traci cierpliwości do klientów i zawsze służy im pomocą. To naprawdę potężne korzyści i pewnie ci, którzy zdecydowali się tu na drastyczne oszczędności, mogliby opowiedzieć coś o kiepskich tego skutkach, ale tego nie zrobią – już ich nie ma w biznesie. Teraz została już tylko silna konkurencja i żeby z nią wygrać, nie wystarczy przeciętna strona. Tu potrzeba naprawdę skutecznego, profesjonalnego narzędzia, które nie pozostawi złudzeń, kto w twojej branży teraz wyznacza standardy, a kto tylko stara się im dorównać.